freightliner Tandem Axle Sleepers For Sale
All Inventory | Tandem Axle Sleepers | freightliner Tandem Axle Sleepers
2021 Freightliner Cascadia 126 – DD15 455HP | 12-Speed Automatic | 269” Wheelbase
This 2021 Freightliner Cascadia 126 is a reliable and efficient highway tractor built for performance and comfort. Powered by a Detroit DD15 engine rated at 455 ...
| Stock # | #2335 |
|---|---|
| Mileage | 529,733 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 269" |
| Axle Type | Tandem 13220 F / 40000 R |
| Suspension | Air Ride |
2021 Freightliner Cascadia 126 – DD15 455HP | 12-Speed Automatic | 269” Wheelbase This 2021 Freightliner Cascadia 126 is a reliable and efficient highway tractor built for performance and comfort. Powered by a Detroit DD15 engine rated at 455 hor...
| Stock # | #6915 |
|---|---|
| Mileage | 589,622 |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 269" |
| Suspension | Air Ride |
2021 Freightliner Cascadia 126 Sleeper – Double Bunk | DD15 475HP | DT12 Automatic | Fleet Maintained This 2021 Freightliner Cascadia 126 Sleeper is built for reliability, efficiency, and long-haul performance. Equipped with the trusted Detroit DD1...
| Stock # | #1328 |
|---|---|
| Mileage | 624,850 |
| Engine | Detroit DD15 (475hp) |
| Trans | Detroit 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 233" |
| Suspension | Air Ride |
2019 Freightliner Cascadia 126 Daycab – DD13 470HP – 12-Speed Automated Looking for a dependable, fuel-efficient workhorse? This 2019 Freightliner Cascadia 126 Daycab is built to perform and designed with driver comfort and operational efficiency...
| Stock # | #8901 |
|---|---|
| Mileage | 490,355 |
| Engine | Detroit DD13 (470hp) |
| Trans | Detroit 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 180" |
| Suspension | Air Ride |
2009 Freightliner Columbia – Detroit Series 60 515HP – 13-Speed Manual
Strong-running and road-ready 2009 Freightliner Columbia powered by the dependable Detroit Series 60 rated at 515 horsepower and paired with a 13-speed manual transmission....
| Stock # | #9530 |
|---|---|
| Mileage | 1,483,813 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Detroit Series 60 (515hp) |
| Trans | Eaton-Fuller 13 Spd Manual |
| Wheelbase | 242" |
| Axle Type | Tandem 12000 F / 40000 R |
2021 FREIGHTLINER Cascadia Tandem Axle Sleeper Call For Price
2021 Freightliner Cascadia 126 Sleeper – Double Bunk | DD15 475HP | DT12 Automatic | Fleet Maintained This 2021 Freightliner Cascadia 126 Sleeper is built for reliability, efficiency, and long-haul performance. Equipped with the trusted Detroit DD1...
| Stock # | #1335 |
|---|---|
| Mileage | 658,870 |
| Engine | Detroit DD15 (475hp) |
| Trans | Detroit 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 233" |
| Suspension | Air Ride |





