freightliner cascadia-125 Tandem Axle Sleepers For Sale
All Inventory | Tandem Axle Sleepers | freightliner Tandem Axle Sleepers | freightliner cascadia-125 Tandem Axle Sleepers
2020 Freightliner Cascadia 125 – Cummins X15 – 10-Speed Manual – 451k Miles
This 2020 Freightliner Cascadia 125 is a dependable, driver-focused highway tractor built for performance and efficiency. Powered by the proven Cummins X15 engine an...
| Stock # | #4181 |
|---|---|
| Mileage | 451,480 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Cummins X15 (450hp) |
| Trans | Eaton-Fuller 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 234" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2019 Freightliner Cascadia 125 – DD15 – 10 Speed Manual – 512K Miles
This Freightliner Cascadia 125 is powered by the reliable Detroit DD15 engine and paired with a 10-speed manual transmission, delivering the performance and efficiency owne...
| Stock # | #8280 |
|---|---|
| Mileage | 512,670 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Eaton-Fuller 10 Spd Manual |
| Wheelbase | 218" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2018 Freightliner Cascadia 125 Sleeper – Double Bunk | DD15 455HP | DT12 Automatic | Fleet Maintained
This 2018 Freightliner Cascadia 125 Sleeper combines reliability, efficiency, and comfort, making it an excellent choice for long-haul trucking...
| Stock # | #1263 |
|---|---|
| Mileage | 520,830 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Trans | Detroit DT12 12 Spd Automated |
| Wheelbase | 234" |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Air Ride |
2019 Freightliner Cascadia 125 – DD15 | 12-Speed Detroit Overdrive | 599K Miles
This 2019 Freightliner Cascadia 125 checks all the boxes.
Powered by the proven Detroit DD15 engine pushing 455 horsepower, paired with a Detroit 12-speed overdr...
| Stock # | #7037 |
|---|---|
| Mileage | 599,504 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Detroit DD15 (455hp) |
| Eng Size | 14.8l |
| Trans | Detroit DT12 overdrive 12 Spd Auto |
| Wheelbase | 240" |
| Axle Type | Tandem 13300 F / 40000 R |
| Suspension | Air Ride |
2019 Freightliner Cascadia – DD15 – DT12 Transmission – 681,000 Miles
Step into proven reliability and fuel-efficient performance with this 2019 Freightliner Cascadia, powered by a Detroit DD15 engine and paired with the smooth, automated De...
| Stock # | #7574 |
|---|---|
| Mileage | 681,028 |
| Cab Style | Aerodyne |
| Engine | Detroit DD15 (475hp) |
| Eng Size | 14.8l |
| Trans | Detroit DT12 overdrive 12 Spd Automated |
| Axle Type | Tandem |
| Suspension | Airliner |




